Potlač textilu

Potlač textilu | Ofsetová tlač | Digitálna tlač | Sieťotlač

Potlač textilu

Potlač textilu možno realizovať rôznymi technologickými postupmi, podľa druhu materiálu, farebnosti a kvality. Medzi najčastejšie metódy patrí sieťotlač a flock/flex nažehľovacie fólie. Ďalšou možnosťou je tzv. digitálny transfér, ktorým možno dosiahnuť plnofarebné obrazce vo fotokvalite, to však na úkor trvácnosti. Pre splnenie Vašich najrôznejších požiadaviek sú dostupné všetky tieto technológie.

Potlač textilu technológiou Sieťotlač

Priama tlač na textil realizovaná technológiou sieťotlače je kvalitná, veľmi trváca a tiež cenovo najvýhodnejšia pri vyšších nákladoch. Špeciálne textilné, vodové či plastizolové farby majú vysokú sýtosť a trvácnosť a možno nimi potláčať textílie rôznych zložení. Na trhu je dostupná široká farebná škála odtieňov textilných farieb, ktorými možno uspokojiť akýkoľvek grafický zámer.

Sieťotlačou možno realizovať aj plnofarebnú fototlač vo farebnom priestore CMYK.

Pri sieťotlači je pre každú farbu potrebná samostatná príprava a na textil sú nanášané jednotlivo, cena sa preto odvíja od počtu použitých farieb.

Potlač textilu technológiou Flock/Flex

Vyrezávané Flock a Flex fólie predstavujú samostatnú kategóriu prenosu grafických motívov na textil pomocou špeciálneho tepelného lisu. Sú vyrobené z obzvlášť kvalitných materiálov pripomínajúcich semišový (flock) alebo gumový (povrch). Touto technológiou možno takisto dosiahnuť veľmi kontrastnú a trvácu potlač odolnú voči praniu aj mechanickému poškodeniu. V tomto prípade je cena závislá na veľkosti a zložitosti motívu.

Potlač textilu technológiou Transfér

Pri transférovej technológii sa využíva sieťotlač, avšak s tým rozdielom, že motív je primárne nanášaný na prenosové médium a následne aplikovaný na textil. Takýto postup je o relatívne zložitejší ako priama tlač, možno ním však dosiahnuť kvalitnejšie výsledok pri zložitejších motívoch alebo komplikovanejších materiáloch.

Potlač textilu technológiou Digitálny transfér

V niektorých prípadoch môžu byť cena a rýchlosť dôležitejšie ako trvácnosť. V takomto prípade je pre zákazníka ideálne využitie digitálneho transféru. Výhodou je najmä možnosť okamžitej aplikácie bez nutnosti predchádzajúcej prípravy. Cena je tak výhodná aj pri malom odbere. Naopak nevýhodou je vysoká citlivosť na pranie a opotrebenie. Motívy by sa mali prostredníctvom digitálneho transféru aplikovať výhradne na tkaniny svetlých farieb.

Sledujte nás na sociálnych sieťach - Book FaceBook Twitter RSS