Digitálna tlač

Digitálna tlač | Sieťotlač | Ofsetová tlač | Veľkoformátová tlač

Digitálna tlač

Na účely efektívnej malo nákladovej tlače disponujeme digitálnou tlačiarňou ES 9410 od spoločnosti OKI, ktorá produkuje konzistentné a vysoko kvalitné farebné dokumenty. OKI zamerala produkty série ES (Executive Series) primárne na grafický segment. Tlačiareň ES 9410 je najnovším a najvyšším produktom tejto rady. ES 9410 ponúka najvyššie štandardy v profesionálnej tlači. Poskytuje veľkoobjemovú, vysoko kvalitnú farebnú aj čiernobielu tlač. EFI FieryR a výnimočná technológia Printing Solutions umožňuje využiť excelentné tlačové výstupy spolu s vynikajúcimi tlačovými schopnosťami.

Výstup, farba a kvalita tlače - všetko pod kontrolou

Zákaznícka špecifikácia:
Typy papiera: 64g - 300g (ofsetové, natierané lesklé/matné, štruktúrované, grafické, pohľadnicové kartóny...)
Rozlíšenie: Viacúrovňová technológia ProQ2400, 1200x600 dpi
Maximálny formát papiera: 320x450mm / banner 320x1200 mm
Duplex: Áno

Príklady produktov ideálnych pre digitálnu tlač

Nápojové lístky, cenníky, vizitky, maturitné, promočné, svadobné, úmrtné oznámenia, propagačné materiály, preukazy, samolepky, certifikáty, diplomy, etikety, menovky, cenovky...

Zadávanie podkladov pre tlač

Grafické podklady by mali byť vyhotovené tak, aby spĺňali predovšetkým nasledovné podmienky:

- Maximálny tlačový formát musí byť po každej strane o 10 mm menší ako formát papiera

- Grafika musí obsahovať aspoň 3 mm spadávky
(Spadávka: v prípade, že grafika dosahuje až okraj papiera, musí byť vytvorené tak, aby presahovala požadovanú reznú čiaru o niekoľko milimetrov. V prípade ofsetovej ani digitálnej tlače sa tzv. bezokrajová tlač NEvyužíva. Pri tlači aj pri rezaní vznikajú isté nepresnosti, preto je nutné tlač realizovať spôsobom presahov, aby sa následne mohlo zarezať do grafiky, čím sa zaručí, že po okrajoch nezostanú "biele" pruhy.)

- Grafika musí obsahovať aspoň 3 mm "bezpečnú zónú"
(Bezpečná zóna: z rovnakých dôvodov ako pri spadávke musia byť grafické objekty ako obrázky alebo text odsadené od okraju papiera smerom dovnútra aspoň o 3 mm)

- Grafické podklady musia byť dodané vo formáte PDF, v ktorom by mal byť definovaný Trim Box (orezová línia) a umiestnené orezové značky. Realizovateľné sú aj podklady vo formátoch CDR, AI, EPS, PSD, TIFF, JPG, prípadne dokumenty MS Office, snažte sa však takémuto dodaniu vyvarovať.

- Grafika musí byť vytvorená vo farebnom priestore CMYK. V opačnom prípade môže pri tlači nastať farebná odchýlka, ktorá je nereklamovateľná.

- V grafike nie je vhodné využívať funkciu overprint, ktorá pri tlači môže spôsobiť zmiznutie časti grafiky alebo zmenu farebnosti. Ak je teda v grafických podkladoch využitá táto funkcia, využitie sa chápe ako zámerné. Chyby, ktoré vzniknú touto príčinou sú teda takisto nereklamovateľné.

- Pre digitálnu tlač musí byť grafika upravená tak, aby farebné zloženie tmavých plôch nepresahovalo 150%. Napríklad čierna plocha bude, na rozdiel od tlače ofsetovej, ideálna už pri hodnotách C:0,M:0,Y:0,K:100. Dbajte prosím na túto zásadu, keďže vzhľadom na technológiu digitálnej tlače môže jej nedodržanie spôsobiť, že zákazka bude nerealizovateľná.

- V prípade bitmapovej (rastrovej) grafiky by malo mať rozlíšenie hodnotu 300 dpi.

Sledujte nás na sociálnych sieťach - Book FaceBook Twitter RSS